Irán odmietol vyjadrenia USA o útokoch v Teheráne

Teherán 8. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Keystone, Laurent Gillieron)

Iránsky minister zahraničných vecí Muhammad Džavád Zaríf odmietol dnes vyhlásenia Spojených štátov o stredajších útokoch na iránsky parlament a mauzóleum ajatolláha Chomejního, vodcu islamskej revolúcie
Na archívnej snímke iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf

Zaríf v odkaze na Twitteri označil vyjadrenia o útokoch v Teheráne za “odporné” a obvinil USA z podporovania terorizmu. K zodpovednosti za útoky sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Podľa dnešného oznámenia iránskych úradov bolo pri útoku zabitých 13 ľudí.
Americký prezident Donald Trump v komentári teroristický útok v Teheráne odsúdil, ale naznačil, že Irán zaň nesie určitú vinu a že dostal to, čo si zaslúžil, keďže sám podporuje a financuje terorizmus.
Trump v tvíte uviedol, že “štáty, ktoré sponzorujú terorizmus, riskujú, že sa samy stanú obeťou zla, ktoré podporujú”. Trump dodal, že USA trúchlia nad obeťami útokov a modlia sa za ne.
Zaríf na Twitteri zareagoval: “Iránsky ľud odmieta takéto vyhlásenia Spojených štátov.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)