Na stretnutí s tureckým ministrom obrany Fikrim Išikom Šojgu vyjadril presvedčenie, že pondelková vražda ruského veľvyslanca v Ankare Andreja Karlova súvisí s aktivitami Ruska v boji s medzinárodným terorizmom. Šojgu avizoval, že Rusko bude pokračovať v tomto boji, a vyjadril presvedčenie, že spoločným úsilím „dosiahneme výsledok“.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vo svojom dnešnom vyhlásení kritizoval ako neprijateľné všetky „snahy zdôvodňovať teroristické útoky podporou Damasku v jeho boji s terorizmom“. Lavrov vyhlásil, že vyjadrenia tohto druhu majú za cieľ len „odvrátenie úderu od teroristov“

Na margo atentátu na ruského diplomata v Ankare Lavrov uviedol, že „tento barbarský zločin opäť pripomenul, že boj s terorizmom musí byť nekompromisný a neľútostný“. V Moskve sa dnes stretli ministri zahraničných vecí a obrany Iránu, Turecka a Ruska, aby diskutovali o možnostiach urovnania konfliktu v Sýrii, ktorý si od svojho vypuknutia v marci 2011 vyžiadal už vyše 300.000 obetí na životoch.

Ide o stretnutie predstaviteľov krajín, ktoré podporujú proti sebe bojujúce strany konfliktu: kým Rusko a Irán sú na strane režimu prezidenta Bašára Asada, Turecko je známe ako podporovateľ ozbrojenej sýrskej opozície.