Teherán 11. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Cliff Owen)

Irán v stredu vyhlásil, že ani po odvolaní poradcu amerického prezidenta Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť Johna Boltona nie je priestor na rokovania s USA, pokým zostanú v platnosti sankcie voči Iránu

Na snímke John Bolton

“Odchod amerického poradcu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona z administratívy prezidenta Donalda Trumpa nepovedie k tomu, aby Irán opätovne zvažoval rozhovory s USA,” citovala štátna agentúra IRNA veľvyslanca Teheránu v Organizácii Spojených národov Madžída Tachta Ravančího.

Podľa neho je odvolanie Boltona, ktorý bol obviňovaný z tlačenia Trumpa do vojny s Iránom, vnútornou záležitosťou Američanov, píše agentúra AFP.

Iránsky prezident Hasan Rúhání v stredu uviedol, že Spojené štáty neuspejú so svojím “vojnovým štvaním” a varoval, že Irán je pripravený aj naďalej v reakcii na to zredukovať svoje záväzky v jadrovej oblasti.

“Američania musia chápať, že agresívnosť a vojnové štvanie nefungujú v ich prospech. Oboch… sa musia zriecť,” povedal Rúhání na stretnutí svojho kabinetu podľa vládneho účtu na Twitteri.

Trump v utorok na Twitteri oznámil, že už nebude potrebovať služby svojho poradcu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona, ktorý bol vo funkcii od apríla 2018.

Irán v máji oznámil, že nebude rešpektovať niektoré obmedzenia vyplývajúce z jadrovej dohody so svetovými veľmocami, pokým ostatné signatárske krajiny neurobia viac pre zmiernenie sankcií, ktoré voči islamskej republike znova zaviedli Spojené štáty po tom, ako od dohody odstúpili.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj