Káhira 9. júna 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Polizei Wiesbaden)
 
Irackého Kurda Alího Bašára, ktorý je podozrivý, že v Nemecku zavraždil 14-ročné dievča, budú súdiť v irackej autonómnej oblasti Kurdistan. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA

Na policajnej snímke je 20-ročný Iračan Alí Bašár

“Podozrivý bude súdený tu v Kurdistane. V otázke jeho vydania do Nemecka bude rozhodovať vláda Kurdistanu,” uviedol pre kurdský spravodajský portál Rudaw Tarík Ahmed policajný náčelník v provincii Dahúk.
Telo 14-ročnej školáčky z mesta Mainz Susanny Marie F., ktorá bola nezvestná od 22. mája, našli v stredu (6. júna) po intenzívnom pátraní v okrajovej štvrti nemeckého mesta Wiesbaden.
Obeť zločinu, ktorá sa podľa informácií polície poznala s bratom podozrivého Alího Bašára, opakovane videli v ubytovni pre utečencov vo Wiesbadene-Erbenheime, teda vo štvrti, kde sa našlo telo zavraždenej. Tínedžerku podľa doteraz známych informácií znásilnili, uškrtili a hodili do jamy, ktorú potom prikryli raždím.
Alího Bašára, ktorý spolu s rodinou pravdepodobne opustil Nemecko 31. mája, zadržali v Kurdistane a podľa tamojších policajných zdrojov sa už k činu priznal.
 
Príspevok Iračana podozrivého z vraždy nemeckého dievčaťa budú súdiť v Kurdistane zobrazený najskôr Hlavné správy.