Wiesbaden 11. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Boris Roessler/dpa via AP)
 
Iračan zadržaný pre podozrenie z vraždy 14-ročného dievčaťa v Nemecku sa k činu priznal, oznámila v nedeľu večer nemecká prokuratúra. Súd predtým podľa polície rozhodol, že 20-ročný Ali B. bude umiestnený do vyšetrovacej väzby.

Policajti eskortujú irackého Kurda Aliho B.

“Priznal sa, že Susannu F. zabil, znásilnenie však poprel,” povedal vrchný prokurátor Oliver Kuhn. “Ako motív činu uviedol, že sa z dôvodu zranení na tvári Susanny, ktoré mali vzniknúť v dôsledku pádu, obával, že (dievča) o tom bude informovať políciu,” citovala ho agentúra DPA.
Telo 14-ročnej Susanny Marie F., ktorá bola nezvestná od 22. mája, našli v stredu 6. júna po rozsiahlom pátraní v ťažko prístupnej oblasti v okrajovej štvrti mesta Wiesbaden. Tínedžerku podľa doteraz známych informácií znásilnili, uškrtili a hodili do jamy, ktorú potom zakryli raždím.
Podozrivý Ali B. a jeho rodina po zabití dievčaťa náhle odišli z domova pre azylantov v Nemecku, kde prípad vyvolal diskusiu o imigračnej politike krajiny.
Mladého muža, ktorého napokon zadržali v noci na piatok v severnom Iraku tamojšie kurdské bezpečnostné orgány, prepravili v sobotu späť do Nemecka. Následne ho v noci na nedeľu podrobili výsluchu, ktorý podľa polície trval takmer šesť hodín.
 
Príspevok Iračan sa priznal k vražde 14-ročného dievčaťa v Nemecku, uviedol motív činu zobrazený najskôr Hlavné správy.