Frankfurt 10. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Iracký Kurd Ali B., podozrivý z vraždy 14-ročného dievčaťa v Nemecku, priletel v sobotu z Iraku naspäť do Nemecka, aby tam čelil obvineniu. Informovala o tom agentúra AP.  

Na snímke Ali B.

Dvadsaťročný Iračan, ktorý ušiel do svojej rodnej krajiny, bol zadržaný kurdskými jednotkami na severe Iraku a dopravený lietadlom Lufthansy z Irbílu naspäť do Nemecka, napísal vo svojom tweete nemecký minister vnútra Horst Seehofer.
Telo 14-ročnej školáčky z mesta Mainz Susanny Marie F., ktorá bola nezvestná od 22. mája, našli v stredu (6. júna) po intenzívnom pátraní v okrajovej štvrti nemeckého mesta Wiesbaden.
Obeť zločinu, ktorá sa podľa informácií polície poznala s bratom podozrivého Aliho B., opakovane videli v ubytovni pre utečencov vo Wiesbadene-Erbenheime, teda vo štvrti, kde sa našlo telo zavraždenej. Tínedžerku podľa doteraz známych informácií znásilnili, uškrtili a hodili do jamy, ktorú potom prikryli raždím. Ali B. sa podľa irackých policajných zdrojov po zadržaní k činu priznal.
Vraždy spáchané žiadateľmi o azyl v Nemecku vyvolali napätie kvôli prílivu viac ako milióna prisťahovalcov do krajiny v rokoch 20185 a 2016 a pomohli protiimigračnej strane Alternatíva pre Nemecko dostať sa minulý rok do nemeckého parlamentu.
 
Príspevok Iračan podozrivý z vraždy dievčaťa z Meinzu je naspäť v Nemecku zobrazený najskôr Hlavné správy.