Bratislava 13. januára 2019 (HSP/Foto:Kombosnímka)
 
„V roku 2013 kandidát na prezidenta Štefan Harabin zarobil 71 767 eur. Z platu ušetril 70-tisíc eur. Dokonca si prilepšil aj o pozemok za 150-tisíc. Neodpovedá, ako sa mu to podarilo. V predchádzajúcich rokoch vykázal veľké 300-tisícove úspory,“ píše investigatívny novinár Martin Turček z Aktualít

Na snímke vľavo investigatívny novinár Martin Turček a Štefan Harabin

„Kandidát na prezidenta, bývalý predseda Najvyššieho súdu a niekdajší minister spravodlivosti napriek vysokým príjmom zrejme žil životom askéta“, navodzuje investigatívny novinár z Aktualít dojem nekalej činnosti. Majú to dokumentovať jeho majetkové priznania, podľa ktorých zo svojho platu v rokoch 2013 a 2014 ušetril všetko až na 2-4 tisíc eur.
Čo už investigatívec zabudol uviesť je, že úspory publikované v systéme v majetkovom priznaní za rok 2014, boli nadobudnuté za roky 1986 – 2012. Ďalšou vecou je, že za roky 2011 – 2014 nie sú na stránke Súdnej rady publikované Harabinove úspory, ktoré v majetkových priznaniach samozrejme uvádzal. Prvýkrát sú jeho úspory publikované až v roku 2014.
Investigatívec dal priestor na vyjadrenie aj druhej strane, kde čitateľom poskytol pársekundový úryvok z telefonátu, kde sa ho Harabin pýta, či ho platí Soros. Doplníme preto vyjadrenie Harabina na článok Turčeka, ktorý on označil za “klamstvo a akt zúfalstva prestitútov” a ktoré si môžete prečítať vo vysvetlení Štefana Harabina na jeho Facebookovom profile.
 

 
Príspevok Investigatívec z Aktualít odhaľuje nezrovnalosti v Harabinovom majetku zobrazený najskôr Hlavné správy.