Košice 15 októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)

Medzinárodný developer P3 Logistic začína v blízkosti obce Nová Polhora v okrese Košice – okolie s výstavbou logistického a priemyselného parku. V novom parku na východe Slovenska by mohlo nájsť prácu až 1500 ľudí a celková výška investícií do prvej etapy predstavuje 10 miliónov eur

Na snímke predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka

Informoval o tom priamo v areály parku riaditeľ P3 Logistic Parks pre Slovensko Peter Jánoši. Nový park v Novej Polhore má výbornú logistickú polohu. Je situovaný uprostred diaľničného spojenia medzi Košicami a Prešovom. Je tu ľahká dostupnosť z diaľnice a minimálne zaťaženie okolitých obcí.

„Výstavba moderného a ekologického P3 parku bude mať niekoľko fáz a nájdu v ňom priestor firmy a investori z oblasti ľahkej výroby, automotive, maloobchodu, e-commerce, logistiky a distribúcie. Park má potenciál postupne rásť až na rozlohu takmer 170-tisíc metrov štvorcových. Získať prácu by v ňom tak mohlo približne 1 500 ľudí z košického a prešovského regiónu,“ uviedol Jánoši.

Úvodná fáza výstavby parku sa začala v týchto dňoch a v priebehu budúceho roka bude postupne dokončená výstavba dvoch budov, každá s rovnakou rozlohou takmer 13-tisíc metrov štvorcových. Prvým nájomcom v jednej hale sa stane medzinárodná logistická firma C. S. CARGO. „Región východného Slovenska nie je pre nás cudzí, pôsobíme tu už 12 rokov. Expanzia a ambície na východnom Slovensku pre rok 2020 sú v našej spoločnosti najfrekventovanejšie témy. Veríme, že naši súčasní zamestnanci tu nájdu nové, lepšie prostredie pre svoju prácu a v krátkom časovom horizonte rozšírime náš profesionálny tím na východnom Slovensku o nových kolegov,“ uviedol generálny riaditeľ C. S. CARGO Slovakia Igor Káčer

„Som rád, že spoločnosť P3 Logistic Parks stavila na strategickú polohu Novej Polhory, ktorá by mohla zjednodušiť obslužnosť trhov v strednej a východnej Európe. Blízkosť hraníc s Maďarskom, Poľskom a Ukrajinou, ale aj vysoký potenciál v pracovnej sile hovoria v náš prospech. Pre východniarov je dôležitá informácia, že len 15 minút od Košíc a Prešova vzniknú nové pracovné príležitosti pre približne 1 500 ľudí,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

P3 Logistic Parks patrí k najväčším európskym spoločnostiam, ktoré sa venujú budovaniu a následne aj starostlivosti o logistické a priemyselné nehnuteľnosti naprieč celou Európou.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj