Miláno 20. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)

Boj o účasť v budúcoročnej edícii európskych futbalových pohárov je v najvyššej talianskej súťaži Serie A stále poriadne zamotaný. Jedno kolo pred koncom súťaže ašpiruje na tretie miesto šestica klubov. Aktuálne na ňom sídli so 66 bodmi Atalanta Bergamo, ktorá má fantastickú fazónu – neprehrala 12 ligových zápasov po sebe

Na snímke tréner Interu Miláno Luciano Spalletti

Rovnaký počet bodov má aj milánsky Inter na štvrtom mieste, jeho mestský konkurent AC naň stráca na 5. pozícii iba jeden bod. Do boja o Ligu majstrov, kde sa dostanú štyri tabuľkovo najvyššie postavené mužstvá, sa stále môže prebiť aj AS Rím, ktorý má na 6. priečke 63 bodov. Situáciu ohľadom boja o Ligu majstrov si komplikuje najviac Inter Miláno, ktorý z posledných piatich duelov vyhral iba raz, a to vrátane nedeľňajšej vysokej prehry na pôde SSC Neapol (1:4).

“Za posledné týždne sme odohrali aj dobré zápasy a viaceré zlé rezultáty sme si nezaslúžili. Proti Neapolu som chcel urobiť niečo inak, ale spravili sme viaceré technické chyby, po ktorých sme viackrát inkasovali,” hovoril po zápase tréner “nerazzurri” Luciano Spalletti podľa Sky Sport Italia. Doplnil, že dôležitý bude zápas posledného 38. kola, v ktorom jeho zverenci vrátane slovenského stopéra Milana Škriniara vyzvú FC Empoli, ktorý hrá o záchranu. “Už som bol v týchto situáciách. Stále to máme vo vlastných rukách, musíme to potvrdiť a vyhrať aj v záverečnom zápase. Empoli príde k nám hrať svoju hru. AC Miláno tiež musí vyhrať na pôde SPAL Ferrara. My nesmieme zaváhať,” vysvetlil Spalletti.

V podobnej situácii bol Inter aj v minulom ročníku. Vtedy v poslednom kole musel zdolať Lazio Rím a predstihnúť ho v tabuľke v boji o Ligu majstrov, čo sa mu napokon aj podarilo. Teraz majú Milánčania všetko vo vlastných rukách. Ktorá z týchto situácii je podľa trénera tímu zo San Sira prijateľnejšia? “To neviem posúdiť. Dostali sme sa do situácie ‘vykonaj alebo zomri’. Musíme ukázať charakter, odhodlanosť, čisté hlavy a kvalitu tímu, ktorá reprezentuje toto mesto. Je naša povinnosť dostať sa do Ligy majstrov, to musíte pre tento klub urobiť,” doplnil odhodlane Luciano Spalletti.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj