Bratislava 23. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Iniciatíva Hnevám sa pozýva demokratické opozičné strany k spolupráci pri organizovaní referenda o konaní predčasných parlamentných volieb. Stranám poslala otvorený list, v ktorom ich žiada o konkrétne dva kroky.

Snímka z protestu “Za predčasné voľby” orgnizovaný iniciatívami Hnevám sa, Teraz, Za Slovensko a V teniskách a skupinou All For Jan na Námestí SNP v Bratislave 27. apríla 2018

Po prvé – verejne a aktívne vyzývať svojich členov a sympatizantov, aby si stiahli petičný hárok, podpísali ho spolu so svojimi priateľmi a odoslali. Po druhé – osloviť svojich členov a sympatizantov, ktorí vlastnia po Slovensku kamenné prevádzky (kaviarne, reštaurácie, obchody), aby sa im nahlásili za účelom vytvoriť po Slovensku viac zberných miest tejto petície. “Máme záujem zmeniť pomery v tejto krajine k lepšiemu. Rovnako ako vám, opozičným stranám, nám ide o to, aby sme skrátili volebné obdobie vlády, ktorá nerobí žiadne zmeny k lepšiemu a topí sa v korupčných škandáloch,” uviedol Matej Hložník z iniciatívy.
Šéf SaS Richard Sulík aj predseda OĽaNO Igor Matovič pre TASR potvrdili, že s iniciatívou už sú v kontakte. “Ja som sa s nimi stretol zhruba dva týždne dozadu a rokovali sme o tom. Dohodli sme sa, že ja podporím ich referendum aj osobne. Ozveme sa našim priateľom slobody a členom strany a dáme im možnosť petíciu podpísať. Ale SaS nebude organizátor ani spoluorganizátor referenda. Takto sme si to vydiskutovali,” povedal Sulík.
S predstaviteľmi iniciatívy sa stretol aj Matovič. “Už sme to, čo žiadajú, urobili. Mnohí naši sympatizanti už pre nich podpisy zbierajú. V našom prípade je teda otvorený list trochu bezpredmetný, už sme im dosť zásadne pomohli,” dodal šéf Obyčajných ľudí.
 
Príspevok Iniciatíva Hnevám sa chce od opozície pomoc s referendom o predčasných voľbách, angažujú sa Sulík i Matovič zobrazený najskôr Hlavné správy.