Bratislava 29. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Zmenu termínu dnes navrhol podpredseda SaS Ľubomír Galko

Podanie informácie o letoch prezidenta SR Andreja Kisku vládnou letkou a ďalších ústavných činiteľov sa na budúci týždeň presúvať nebude. Zmenu termínu dnes navrhol podpredseda SaS Ľubomír Galko s odôvodnením, že Kiska je až do piatka (31.3.) v zahraničí a bolo by správne, keby mal možnosť sa k téme prostredníctvom médií vyjadriť.

Na snímke vpravo predseda Národnej rady SR (NR SR) Andrej Danko (SNS) a vľavo podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd)

Predseda NR SR Andrej Danko (SNS) vysvetlil, že presun informácie nie je možný, lebo na budúci týždeň tu zase nebude minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). Galkovi však prešiel druhý návrh, aby po tom, ako dnes Kaliňák informáciu podá, bola v pléne otvorená rozprava.

S iniciatívou, aby minister Kaliňák poslancom referoval o letoch ústavných činiteľov, prišiel na začiatku schôdze poslanec Martin Nemky (Smer-SD). “Podľa medializovaných informácií Aktualne.sk a denníka Pravda ‘hlava štátu využíva štátnu letku na cesty, ktoré nie sú vždy len služobné’. Na základe týchto informácií žiadam preveriť predmetný stav a podať informáciu do NR SR, ako aj informáciu o ostatných ústavných činiteľoch,” povedal Nemky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.