Jakarta 3. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

Lietadlo indonézskej polície s 13 ľuďmi na palube sa zrútilo do mora. Informovala o tom dnes polícia

Dvojmotorové turbovrtuľové lietadlo typu M28 Skytruck štartovalo v meste Pangkal Pinang a letelo na medzinárodné letisko na ostrove Batam (neďaleko Singapuru), keď havarovalo do mora pri ostrovoch Lingga, ktorá patria do provincie Riau.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Na palube sa nachádzali piati členovia posádky a osem pasažierov, všetci boli policajti. Stroj stratil kontakt s letovými dispečermi uprostred dopoludnia, asi 50 minút po štarte.

Pátrači našli v mori medzi ostrovmi Mensanak a Sebangka časti sedadiel a zásoby, ktoré podľa presvedčenia úradov pochádzajú práve z policajného lietadla. Osud 13 ľudí na palube je však stále neznámy.

Dedinčania našli sedadlo aj tašku s mobilným telefónom a policajnými dokumentmi, uviedol šéf Národnej a záchrannej služby Henry Bambang Soelistyo.

Miestne médiá s odvolaním sa na veliteľa námornej základe v metropole provincie Riau, v Tanjung Pinang, informovali, že dedinčania vytiahli z mora telá. Avšak Soelistyo túto správu zatiaľ nepotvrdil.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.