Naí Dillí 4. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
Indická armáda plánuje obstaranie 1 770 perspektívnych bojových tankov (program FRCV), aby nahradila zastarané T-72. Hlavným favoritom sa stal najnovší ruský tank T-14 na podvozku Armata. Hodnota kontraktu môže presiahnuť 4,5 miliárd dolárov

Na snímke ruský tank T-14 Armata

Veliteľ štábu pozemných vojsk Indie, generál Bipin Rawat, dorazil do Ruska na šesťdňovú návštevu. Vojenská delegácia vedená generálom sa zíde s velením Ozbrojených síl RF a navštívi rad vojenských jednotiek a inštitúcií. Očakáva sa, že počas rokovaní sa bude hovoriť o nákupe tankov T-14. Rawat by mal navštíviť jednotku, kde je tank na podvozku Armata testovaný. Táto informácia však zatiaľ nebola oficiálne potvrdená.
Program FRCV sa začal v novembri 2017 a zaoberá sa získaním tankov s určitými charakteristikami. Najviac požiadavkám zodpovedá T-14 Armata, ukrajinský Oplot a juhokórejský tank K2 Black Panther. Podľa plánu bude nové tanky vyrábať súkromná indická spoločnosť v spolupráci so zahraničným výrobcom. Treba dodať, že v súčasnosti práve ruská technika tvorí chrbticu obrnených jednotiek indickej armády.
Indická armáda tiež premýšľa o možnosti modernizácie súčasných T-72. Najmä ide o inštaláciu silnejšieho motora.
 
Príspevok Indiu zaujali ruské tanky T-14 Armata zobrazený najskôr Hlavné správy.