Naí Dillí 23. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Bullit Marquez)

Nahnevaná indická opozícia vyzvala premiéra Naréndru Módího, aby v parlamente vysvetlil svoj postoj týkajúci sa údajnej požiadavky adresovanej americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi, aby robil sprostredkovateľa v dlhoročnom spore s Pakistanom o Kašmír. Minister zahraničných vecí S. Džaišankár však v tejto súvislosti v utorok poslancom povedal, že Módí o nič také Trumpa nežiadal

Na snímke Naréndra Módí

Trump povedal, že Módí sa ho nedávno pýtal, či by chcel robiť sprostredkovateľa alebo arbitra v otázke Kašmíru. Trump sa tak vyjadril pred novinármi vo Washingtone pred pondelňajšou schôdzkou s pakistanským premiérom Imranom Chánom. Indickí opoziční lídri však trvajú na tom, že Kašmír je bilaterálnou záležitosťou medzi Indiou a Pakistanom a akéhokoľvek sprostredkovateľa v pozícii tretej strany odmietajú.

Kašmír je rozdelený medzi Indiu a Pakistan, oba štáty si však robia nároky na celý himalájsky región. O sporné územie už spolu viedli dve vojny.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj