Naí Dillí 10. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Rafiq Maqbool)
 
Dojem prílišného uvoľnenia by mohol viesť k vnímaniu slabej bezpečnosti a hrozbe teroristických útokov, myslia si predstavitelia bezpečnostných síl v Indii

Ilustračné foto

Podľa BBC, vychádzajúc z novín Indian Express, majú takýto názor Centrálne priemyselné bezpečnostné sily (CISF), ktoré sú zodpovedné za bezpečnosť letectva. Chce, aby jej zamestnanci boli “viac ostražitejší než priateľskí”.
Budú sa presúvať “zo širokého úsmevu k adekvátne miernejšiemu”, píše Indian Express. Nadmerná priateľskosť údajne spôsobuje, že letiská sú vystavené riziku teroristických útokov.
“Nemôžeme byť príliš priateľskí voči cestujúcim, pretože jeden z dôvodov, prečo došlo k útokom 11. septembra, bolo nadmerné spoliehanie sa na priateľské vystupovanie k cestujúcim,” uviedol generálny riaditeľ CISF Rajesh Ranjan.
“Priateľské úsmevy sú dobré, ale pozornosť by sa mala venovať základným povinnostiam v zabezpečovaní bezpečnosti, ktoré vykonávame na letiskách,” dodal podľa spravodajstva RT.

Nie je to prvýkrát, čo indickí policajti boli vyzvaní, aby zlepšili svoje štandardy alebo zmenili svoje správanie. V júli polícia v indickom štáte Karnataka oznámila svojim príslušníkom, aby schudli pod hrozbou prepustenia. V roku 2004 začala polícia v štáte Mádhjapradéš vyplácať prémie príslušníkom polície za nosenie fúzov, pretože im to vraj prináša viac rešpektu.
 
Príspevok Indická letisková polícia sa musí menej usmievať, aby nezvyšovali hrozbu terorizmu zobrazený najskôr Hlavné správy.