Naí Dillí 29. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Dvadsaťdva ľudí prišlo dnes o život v davovej panike počas rannej špičky v indickom pobrežnom meste Bombaj. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na políciu
Ilustračné foto

Ďalších 32 ľudí utrpelo zranenia, keď sa chodci v panike natlačili na koniec preplneného mosta spájajúceho dve železničné stanice. Niektorí z nich spadli na zem a ušliapali ich. Ľudia sa navyše tiesnili pod prístreškom, ktorý chránil most pred lejakmi, čo tiež prispelo k tragédii.
Polícia uviedla, že panika sa začala po tom, ako kus betónu spadol na zábradlie mosta pre chodcov a ľudia si mysleli, že most sa zrúti. Začali sa tlačiť dopredu, aby sa z mosta dostali preč.
Zranených ošetrujú v nemocniciach – je medzi nimi 19 žien a 13 detí. Bombajská polícia sa obrátila na obyvateľov, aby pre zranených darovali krv, a indický premiér Naréndra Módí vyslovil sústrasť rodinám obetí.
Smrteľné davové paniky sú bežné počas indických náboženských slávností, keď sa na malých priestranstvách hromadí veľa ľudí, pričom tam neplatia dostatočné bezpečnostné opatrenia, dodáva AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.