India: Po nepokojoch vyvolaných usvedčením gurua zadržali stovky výtržníkov

Naí Dillí 26. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mukhtar Khan)

Indické úrady zadržali stovky ľudí a zrušili vyše 500 vlakových spojení v severnej Indii po nepokojoch v súvislosti s verdiktom v prípade populárneho duchovného vodcu usvedčeného zo znásilnenia
Ilustračné foto

Gurmíta Ráma Rahíma uznali v piatok za vinného zo znásilnenia jeho dvoch stúpenkýň – prípad je ešte z roku 2002. Zo súdu ho odviezol vrtuľník a v pondelok si vypočuje trest.
Viac ako 100.000 stúpencov gurua sa zišlo v Pančkule v štáte Harijána v očakávaní verdiktu. Mnohí z nich sa po jeho oznámení uchýlili k násilnostiam, podpaľovali vozidlá a hádzali kamene na príslušníkov bezpečnostných zložiek.
Pri násilných stretoch medzi bezpečnostnými silami a priaznivcami populárneho duchovného zomrelo vyše 30 osôb a okolo 200 sa zranilo.
“Od včerajška (piatka) sme zatkli okolo 600-800 ľudí,” povedal pre agentúru DPA v telefonickom rozhovore predstaviteľ tamojšej vlády. Bezpečnostné zložky prehľadávajú strediská, kde sa zhromažďujú príslušníci sekty tohto vodcu a pátrajú po predmetoch, ktoré by sa dali použiť ako zbrane.
Indické železnice preventívne zrušili vlakovú premávku v štáte Harijána a priľahlom štáte Pandžáb. Toto opatrenie bude platiť do pondelka.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.