Naí Dillí 28. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Vplyvnú indickú političku Soniu Gándhíovú, ktorá predsedá opozičnej strane Indický národný kongres (INC), v piatok letecky dopravili do nemocnice v Naí Dillí po tom, ako musela zo zdravotných dôvodov prerušiť rekreačný pobyt v meste Šimla na severe krajiny. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na správu tlačovej služby Press Trust of India
Šéfka vládneho Indického národného kongresu (INC) Sonia Gándhíová

Podľa vyjadrenia šéfa Nemocnice Gangu Ráma v indickej metropole, kde Gándhíovú hospitalizovali, ide len o žalúdočnú nevoľnosť a pacientka bola prijatá na pozorovanie.
V súčasnosti 70-ročná Gándhíová mala zdravotné ťažkosti aj v minulosti, jej strana však dlhodobo nezverejňuje podrobnosti o jej stave. V roku 2011 sa šéfka INC podrobila chirurgickému zákroku v Spojených štátoch, kam sa odvtedy pravidelne vracia na kontroly. V marci 2016 zase skrátila politický míting na severe Indie pre vysokú horúčku, na čo bola niekoľko dní hospitalizovaná v Naí Dillí.
Rodená Talianka Gándhíová je vdovou po bývalom premiérovi Radžívovi Gándhím, ktorého zavraždili v roku 1991. Po manželovej smrti vstúpila do politiky a od roku 1998 je predsedníčkou INC. Po dvoch volebných obdobiach pri moci počas jej predsedníctva INC porazila v roku 2014 vo voľbách hinduistická Indická ľudová strana (NJP) súčasného premiéra Naréndru Módího.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.