Slovensko 10. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook Polícia SR)

Nočná pouličná bitka o taxík, ktorá sa odohrala v uliciach Bratislavy, sa skončila vraždou. Brutálny čin sa odohral v noci z piatka na sobotu a už štvrtý deň otriasajú celým Slovenskom pribúdajúce nové informácie.
Zadržanie Inda so slovenským občianstvom

Ako sa bežne správal útočník Ind Nishit T. (viac TU), otec dvoch detí? Išlo o skratové konanie alebo násilnícke sklony sa prejavovali aj v bežnom živote? Podľa informácií portálu Topky okolie vnímalo Inda ako agresívneho muža. Nemenovaná žena pre web uviedla, že je rada, že muža chytili. Podľa jej slov u nich doma sa vždy ozývali hádky. O deti sa nestaral, kričal po nich až sa múry otriasali. Domov chodil vždy nad ránom opitý.
„Čo to je za otca rodiny?“ pýta sa žena a dodáva: „keby sme sa ho nebáli, tak by sme aj išli vypovedať na políciu, čo je to za agresora. Toto nebola náhoda, toto bola otázka času!“
Menovaný portál tiež zverejnil vyjadrenie užívateľa sociálnej siete, ktorý tvrdí, že muža s tmavšou pleťou nechcel nikto zobrať, pretože taxikári si dávali echo, že je agresívny a nebezpečný.
Ind je aktuálne v policajne cele. Dnes by mal sudca pre prípravné konanie rozhodovať o jeho väzobnom stíhaní. Čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy v súbehu so zločinom ublíženie na zdraví v štádiu pokusu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 20 rokov.

Nekonfliktný muž
Obeťou útoku, pôvodne banálnej škriepky, sa stal 37-ročný Branislav. Zranenie utrpel aj 33-ročný Ukrajinec.
Podľa slov známych bol Branislav nekonfliktný typ. Skôr zábavný a obľúbený. Jeho priateľ, ktorý s ním hrával v rokoch 2001 – 2004 futbal pre portál Čas uviedol, že „ hre nebol zbabelý, tak verím, že tak asi zareagoval aj v tej situácii.“
„Bol to skvelý a skromný chlap. Do mesta chodil málo a stalo sa mu to osudným. Dres s číslom 13 si už nikdy neoblečie,“ spomínajú hráči futbalového mužstva so slzami v očiach. Všetky najbližšie zápasy zrušili.
O tom, kto bol zranený Ukrajinec zatiaľ nie sú bližšie informácie.