Česká Lípa 24. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto: TASR- Bohdan Kopčák)
 
Portál iDNES informuje o pozoruhodnom prípade, ku ktorému došlo v Českej Lípe. Do potýčky, ktorá sa odohrala medzi dvoma mužmi, museli dokonca zasahovať strážnici

Ilustračné foto

Incident zapríčinil neporiadok, ktorý robil na ulici v spomínanom meste pri jedení kebabu mladý muž. Okoloidúci osemdesiatnik si to všimol a mladíka napomenul.
Mladíkovi sa to nepáčilo a vyzval penzistu na súboj, len neočakával, že súper je bývalý džudista.
“Starší muž totiž rozhodne nebol bezmocný senior, ale bývalý džudista, ktorý nič zo svojho umenia nezabudol,” oznámila hovorkyňa strážnikov Eva Vlastníková.
V článku sa uvádza, že bitku uvidel strážnik, ktorý bol v tom čase na ulici Henricha z Lipej. Ten rozvášnených mužov od seba oddelil a mladšieho usadil na lavičku.
“Keď muž trošku vychladol, len sa udivene spýtal: Kde ten dedko vzal takú silu? Prevahu skúseností bolo poznať aj po konflikte. Senior s nadhľadom vytiahol päťdesiat korún a dal ju svojmu súperovi, aby si mohol dokúpiť jedlo, ktoré skončilo na chodníku,” dodala Vlastníková.
Na záver sa poznamenáva, že každý z účastníkov incidentu od mestskej polície potom dostal pokutu za hrubé správanie.
 
Príspevok Incident v Českej Lípe: Mladík vyzval na súboj staršieho pána. Z potýčky bol prekvapený zobrazený najskôr Hlavné správy.