Oslo 20. júla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
V politicky korektnom Nórsku bol zadržaný 17-ročný imigrant , ktorého vinia z vraždy Nórskeho pokladníka. Rodina 18-ročnej obete však prekvapivo žiada, aby nebol spájaný vrahov pôvod s týmto zločinom.

Ilustračné foto

Vražda sa odohrala v sobotu večer okolo 22:00 hodine v obchodnom reťazci Coop v Vadsø. Håvard Pedersen bol nájdený s podrezaným hrdlom. Záchranári, ktorí dorazili na miesto činu, ho vyhlásili za mŕtveho. Informoval portál Eurozpravy.
Podozrivý sedemnásťročný Afganec skočil do mora, polícia ho nakoniec zatkla v nedeľu v 8:00 vďaka pomoci súkromnej lode. V pondelok bol mladík vypočúvaný detektívmi.
Smrť mladíka otriasla celým mestom Vadsø, ktoré má iba 5.064 obyvateľov. Policajtka Ylva Helen Kvikstadová na tlačovej konferencii uviedla, že podozrivý prišiel do Nórska v roku 2015 ako neplnoletý migrant bez sprievodu a dostal povolenie na prechodný pobyt.
V politicky korektnom Nórsku však dokonca aj rodina zavraždeného bráni vraha s tým, aby ho verejnosť neodsudzovala pre jeho etnický pôvod.
Právna poradkyňa rodiny Pedersenových Edel Hennie Olsenová uviedla, že rodina “nechce vôbec špekulovať” ohľadom prípadu. “Rodina rozhodne netúži, aby bol prípad prezentovaný tak, aby povzbudzoval rasizmus,” dodala pre médiá právnička.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Imigrant zavraždil v Nórsku pokladníka. Jeho rodina žiada verejnosť, aby tento zločin nebol spájaný s etnickým pôvodom vraha zobrazený najskôr Hlavné správy.