Bratislava 28. augusta 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Alan Diaz)
 
Nábytkársky obchod IKEA mení na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku najvyššie vedenie. Novou riaditeľkou obchodnej siete v tomto regióne bude od 1. septembra tohto roku bývalá zástupkyňa šéfa IKEA vo Francúzsku Mounia El Hilali. Informovala o tom spoločnosť.

Ilustračné fotoch

Mounia El Hilali pracuje v skupine IKEA už 10 rokov. V roku 2007 začínala ako riaditeľka obchodného domu v španielskej Malage, neskôr pracovala v IKEA Francúzsko ako zástupkyňa generálneho riaditeľa, kde mala na starosti 10 obchodných domov a viacero regionálnych aktivít. Od septembra 2017 pracovala na niekoľkých projektoch v rámci globálnej organizácie IKEA Group.
Spoločnosť IKEA na Slovensku prevádzkuje jeden obchodný dom v Bratislave. V minulom roku obrat bratislavského obchodného domu stúpol o 5,3 % na 102,8 mil. eur. Spoločnosť IKEA Bratislava, s. r. o. je súčasťou globálnej siete IKEA Group. Na Slovensku pôsobí už od roku 1992. História skupiny IKEA siaha do roku 1943, kedy spoločnosť založil vo Švédsku Ingvar Kamprad. IKEA Group v súčasnosti prevádzkuje 355 obchodných domov v 29 krajinách.
 
Príspevok IKEA na Slovensku, v ČR a Maďarsku bude mať novú generálnu riaditeľku zobrazený najskôr Hlavné správy.