Bratislava 22. marca 2019 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Šéf opozičnej strany OĽaNO Igor Matovič sa chce zapojiť do dražby bytu v komplexe Bonaparte v Bratislave, v ktorom v súčasnosti býva predseda vládneho Smeru-SD Robert Fico, a ktorý sa stane majetkom štátu po tom, čo bol nedávno odsúdený jeho pôvodný majiteľ podnikateľ Ladislav Bašternák. Podľa Matoviča by mohlo ísť o objekt ideálny na zriadenie múzea. Plánuje na to využiť stranícke financie

Na snímke zľava predseda SaS Richard Sulík a líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič

Igor Matovič na sociálnej sieti nazval obytný komplex Bonaparte “mafiánskym hniezdom. Byt v tomto “hniezde,” dlhodobo žije Robert Fico je podľa neho “najsilnejší symbol korupcie na Slovensku”.

“Preto sa zúčastníme verejnej dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať,” vyhlásil Matovič s tým, že následne v ňom jeho hnutie OĽaNO zriadi Múzeum korupcie – “aby deti z celého Slovenska mohli doň chodiť na školské výlety”.
Matovič chce dokonca “ušetriť prostriedky na kľúčový exponát – výrobu voskovej figuríny Roberta Fica,” tým, že mu dal verejný prísľub, že mu umožní časť Múzea korupcie užívať na bývanie. “Tak čo, Robko, ideš do toho?”, odkázal Matovič bývalému premiérovi.

Médiá vo štvrtok informovali, že predmetný luxusný byť je stále oficiálne vo vlastníctve Ladislava Bašternáka a do rúk štátu a následne do dražby sa má dostať o niekoľko mesiacov. Jeho cena v dražbe by sa teoreticky mohla vyšplhať až na hranicu dvoch miliónov eur.
Robert Fico už pred viac ako rokom uviedol, že si hľadá nové bývanie. K možnej účasti v dražbe o svoj súčasný byt povedal, že sa jej neplánuje zúčastniť.
 

Príspevok Igor Matovič chce odkúpiť byt, v ktorom býva Robert Fico a zriadiť v ňom múzeum korupcie: “Ideš do toho, Robko? Môžeš v ňom bývať aj naďalej a zadarmo, budeš exponát” zobrazený najskôr Hlavné správy.