Clermond-Ferrand 30. januára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Francois Mori)

Video, ktoré zobrazuje Emmanuela Macrona, ako rozdáva autogramy desiatkam detí v meste Clermond-Ferrand, 26. januára obletelo francúzske médiá. Nebolo to prianie prezidenta Macrona porozprávať sa s deťmi, čo tvorilo pálčivé titulky v médiách.
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron

Zatiaľ čo sa prezident Macron v obklopení nadšených detí snažil rozdávať autogramy, vznikla zložitá situácia, pretože nemal na čom písať. Na videu je vidieť, ako prosí jedného zo svojich osobných strážcov o pomoc. Ten dal prezidentovi písací stolček vyrobený z kevlarových vláken, ktorý môže byť použitý pre ochranu Macrona pred guľkami.
Keď si prezident uvedomil, že mu to nijak nepomôže, zavtipkoval si a povedal: „Táto vec nie je nepriestrelná, je to krám.” Pokračoval slovami o tom, že jeho ochranka nemala žiadny dobrý písací stolček, práve preto bezpečnostná služba zlyhala, pretože „nenašla ľudí, ktorí by vedeli písať”. Jeho poznámky vyvolali reakciu jeho bodyguarda, ktorý ho označil za „idiota” a „bastarda”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.