DJ Goldie podľa denníka Independent pravdepodobne omylom odhalil pravú identitu anglického street artového umelca s pseudonymom Banksy. Goldie vystupoval v podcaste, kde hovoril o svete umenia a graffiti. V nadväznosti spomenul Banksyho meno. V ďalšej vete povedal: „Nič proti Robertovi, myslím si, že je to skvelý umelec. Myslím si, že prevrátil svet umenia naruby.“

Po tom čo spomenul meno „Robert“ sa Goldie na niekoľko sekúnd zasekol, potom zmenil tému. To podľa denníka Independent môže znamenať, že Banksy je v skutočnosti Robert Del Naja, člen hudobnej skupiny Massive Attack.

​Del Naja, tiež známy ako 3D, je Goldieho kamarát. Na konci osemdesiatych rokov sa obaja venovali graffiti a pohybovali sa v rovnakých kruhoch.

Žurnalista Craig Williams sa minulý rok venoval päť mesiacov investigatíve týkajúcej sa Banksyho. Dospel k záveru, že Banksy nie je iba jeden človek, ale skupina pouličných umelcov. Za touto skupinou mal stáť práve Del Naja. Ten toto tvrdenie poprel s tým, že „by to bol síce pekný príbeh, je ale bohužiaľ nepravdivý.“

Fanúšikovia si však myslia, že Goldieho prerieknutie potvrdzuje spojitosť Roberta Del Naja a Banksyho.

Banskyho nástenné maľby sa často objavovali na miestach, kde Massive Attack v nedávnej dobe hrali. Napríklad mesiac po ich koncerte sa objavila Banksyho maľba v Melbourne. Rovnaká situácia sa opakovala v roku 2010 v San Franciscu.