Washington 17. októbra 2018 (HSP/Foto:Twitter)
 
Kresťanské rodiny reagujú na bonmot francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, v ktorom vyjadril pochybnosť o tom, žeby vzdelané ženy sa rozhodli mať veľa detí. Ženy s početnými rodinami a početnými vysokoškolskými titulmi teraz vo veľkom používajú hashtag “#PostcardsForMacron”, aby poslali francúzskemu prezidentovi fotografie svojich šťastných rodín. Uvádza to portál The Catholic World Report.

Na snímke rodina Catherine R, Pakalukovej

Macron na podujatí nadácie Billa Gatesa pod názvom “Goalkeepers” koncom septembra v New Yorku hovoril o vysokej miere pôrodnosti v Afrike. Hovoril o veľkých rodinách v súvislosti s tým, že tieto ženy sa musia vydávať vo veľmi mladom veku. Doslova povedal, že vzdelané ženy v dôsledku toho, nemajú veľa detí.
“Ukážte mi ženu, ktorá sa rozhodla, byť dokonale vzdelaná, a ktorá mať sedem, osem alebo deväť detí,” povedal Macron.
“Predstavte si mladé dievča, ktoré sa rozhodlo ukončiť školu v 10 rokoch, aby sa mohla vydať ako 12-ročná…”
Mnoho žien po celom svete, najmä v USA, spochybnilo tvrdenia Macrona a poslalo mu odkazy prostredníctvom Twitteru či Facebooku. Prostredníctvom fotografií svojich rodín dokázali prezidentovi Francúzska, že aj akademicky úspešné ženy môžu byť matkami viacerých detí.
Napríklad Doktorka Catherine R. Pakaluková, profesorka sociálneho výskumu a ekonómie na Americkej katolíckej univerzite v Amerike, spustila hashtag, keď zdieľala fotografiu seba a šesť z ôsmich detí.
Zverejnila to na Twitteri vysvetľujúc, že má magisterský titul, ako aj titul PhD. z Harvardskej univerzity a má, podľa jej slov, “Osem detí každého druhu”. Jej príspevok získalo tisíce reakcií a ďalšie ženy nasledovali jej počin vrátane Beth Hockelovej, “absolventky Stanfordu, odborníčky v elektrotechnike a mamičky 11 potomkov”.
 

 

 

 
Príspevok “Iba nevzdelané ženy majú viac detí,” povedal Macron a to nemal. Mamička s 8 deťmi to Macronovi hneď vytmavila. Pred jej titulmi sa môže skryť zobrazený najskôr Hlavné správy.