Nairobi 9. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ben Curtis)

Podomácky vyrobená bomba, umiestnená extrémistami so zámerom narušiť priebeh prezidentských a ďalších volieb v Keni, vybuchla, keď ju odpálila hyena. Informoval o tom dnes Joseph Kanyiri, šéf útvaru bezpečnostných agentov v kenskom okrese Lamu.
Miestna žena rozťahuje rukami pri mŕtvom mužovi, ktorého zastrelil iný policajt počas zrážok stúpencov kenského opozičného lídra Raila Odinga s kenskými bezpečnostnými silami po vyhlásení výsledkov prezidentských volieb v slume Mathare v Nairobi

Zároveň boli v metropole Nairobi počas protestov proti predbežným výsledkom volieb zastrelení dvaja ľudia.
Kanyiri dnes uviedol, že k výbuchu v okrese Lamu došlo po tom, ako po bombe prešla hyena. Bomba bola nastražená na ceste, ktorú využívajú volební predstavitelia na prepravu hlasovacích lístkov do sčítacieho strediska. V okrese Lamu platí od súmraku do svitania zákaz vychádzania, vyhlásili ho po skorších útokoch extrémistickej islamistickej skupiny aš-Šabáb, ktorá pôsobí v susednom Somálsku.
Aš-Šabáb sa vyhrážal narušením utorkových volieb v Keni. Skupina podnikla v tejto krajine od roku 2011 už vyše 100 útokov a označila ich za odplatu za to, že Keňa posiela do Somálska vojakov, aby proti nej bojovali.
Počas protestov proti predbežným výsledkom utorkových prezidentských volieb v Keni boli v hlavnom meste Nairobi zastrelení dvaja ľudia, vyhlásili miestny policajt a svedok.
Podľa týchto výsledkov vedie prezident Uhuru Kenyatta pred opozičným lídrom Railom Odingom.
Šéf polície v Nairobi Japheth Koome uviedol, že obaja ľudia boli zastrelení, keď využili protesty na krádeže. Podľa fotografa tlačovej agentúry AP mal jeden zastrelený ranu v hlave.
Protesty vypukli po tom, čo Odinga vyslovil obvinenie, že volebné výsledky utorkového hlasovania boli napadnuté hackermi a zmanipulované.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.