Náraz poškodil strechu, Schluppa vymrštil na čelné sklo, no akoby zázrakom sa mu nič vážne nestalo. Aj rozflákané auto zobral športovo. „Nič to, mám na výber ďalšie tri,“ odvetil policajtom tesne po nehode.

Má pravdu, v garáži má ešte Range Rover Sport za 60-tisíc libier, BMW i8 v hodnote 105-tisíc a športový Mercedes. K miestu nehody sa ponáhľala aj sanitka, no hamburský rodák, ktorý oblieka dres Ghany, však nepotreboval ani ošetrenie.


Takto skončila Schluppova pýcha po jeho zbesilej jazde v daždi.
Foto: Twitter

Schlupp, ktorého hodnota na futbalovom trhu je momentálne 12 miliónov libier, zarába v Leicesteri, kde pôsobí už šiesty rok, 80-tisíc libier týždenne. Možno si ani neuvedomuje, aké mal počas nehody šťastie. „Lialo ako z krhly, cesta bola šmykľavá. Môže byť rád, že sa vážne nezranil. Pozrite si tú preliačenú strechu. Ak by bol vyšší, mohlo to dopadnúť oveľa horšie,“ cituje The Sun jedného z motoristov, ktorý sa v mieste nehody ocitol krátko po Schluppovom náraze do stromu.


Moderné BMW i8 dostal Schlupp za titul v Premier League. Rozmláti aj to?
Foto: Getty Images

Možno ghanský reprezentant na svojich 178 cm niekedy nedával, pri hlavičkovaní to výhoda určite nie, teraz je však asi rád, že nie je vyšší. Klub neskôr potvrdil, že Schlupp deň po nehode trénoval. Viac sa však k udalosti vyjadriť nechcel.