Herečka Cate Blanchett a dizajnér Nicolas Ghesquiere spoločne pózovali fotografom.Herečka Cate Blanchett a dizajnér Nicolas Ghesquiere spoločne pózovali fotografom.
Autor: Reuters, GONZALO FUENTES

Hostiteľom bola svetoznáma značka Louis Vuitton, ktorá pripravila netradičnú kolekciu v spolupráci s umelcom Jeffom Koonsom. Ten citoval známych maliarskych majstrov a adaptoval ich obrazy do kožených potlačí slávnych kabeliek. Mená ako Da Vinca, Tizian či Van Gogh sa tak ocitli na kúsku, po ktorom túžia milióny žien po celom svete.

Nezaobišlo by sa to však práve bez spomenutých celebrít. Do slávneho múzea ich dorazilo mnoho. Azda najviac pozornosti pútala herečka Cate Blanchett, ktorej robil garde samotný šéfdizajnér Nicolas Ghesquiére. V čiernej kombinácii nohavíc a koženej vesty s dôraznými ramenami pôsobila herečka veľmi moderne, priam punkersky.

Na akcii sa objavili aj Michelle Williams a Jennifer Connelly – obe hollywoodske tváre a obe tiež tváre z reklamy na produkty Louis Vuitton. Samozrejme, odeté od hlavy po päty v kúskoch z tejto dielne. Prekvapivým hosťom sa stal manželský pár Jennifer Aniston a Justin Theroux.

Herečka Jennifer Connelly, ktorá je reklamnou tvárou Louis Vuitton, na parížskej akcii nechýbala.Herečka Jennifer Connelly, ktorá je reklamnou tvárou Louis Vuitton, na parížskej akcii nechýbala.
Autor: Reuters, GONZALO FUENTES

Pozornosť pútali tiež hviezdy Lea Seydoux a Adele Exarchopoulos. Jedna nedávno porodila, druhá sa na prírastok ešte len teší. Niekdajšie kolegyne z oceňovaného filmu Život Adele patria medzi múzy dizajnéra Ghesquiéra a na akciu do Paríža dostali pozvanie spoločne s Catherine Deneuveovou či ďalšími členmi francúzskej smotánky.