Hviezda z Star Wars Carrie Fisherová utrpela v lietadle infarkt

Los Angeles 24. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rick Taber)

Americká herečka Carrie Fisherová, ktorá hrala princeznú Leiu v kultovej vesmírnej ságe Star Wars (Hviezdne vojny), utrpela počas letu do Los Angeles masívny infarkt.

Na snímke nemocnica, kde je Carrie Fisherová hospitalizovanáNa snímke nemocnica, kde je Carrie Fisherová hospitalizovaná

Šesťdesiatročnej herečke sa srdce zastavilo pätnásť minút pred pristátím lietadla, informoval portál TMZ. Na palube bol medzi pasažiermi aj zdravotník, ktorý jej poskytol prvú pomoc.

Po pristátí lietadla v piatok o deviatej hodine večer nášho času ju začali oživovať záchranári, ktorí jej pulz nahmatali až po pätnástich minútach. Herečku potom okamžite previezli do nemocnice v Los Angeles. Jej brat neskôr pre médiá povedal, že jej stav je stabilizovaný.

Carrie Fisherová sa v súčasnosti venuje písaniu kníh a infarkt dostala počas letu z Londýna, kde ukončila turné na podporu svojej poslednej knihy. V Hviezdnych vojnách si zahrala po boku Harrisona Forda a Marka Hamilla. Minulý rok sa objavila aj v siedmej epizóde Hviezdne vojny: Sila sa prebúdza. Nedávno skončila natáčanie ôsmej epizódy, ktorá má byť v kinách uvedená budúci rok.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.