Americká herečka Carrie Fisherová, ktorá hrala princeznú Leiu v kultovej vesmírnej ságe Star Wars (Hviezdne vojny), utrpela počas letu do Los Angeles masívny infarkt. Jej stav je kritický.

„Nebolo by správne hovoriť, že je stabilný. Nehovorím, že je v poriadku ani že nie je. Je na jednotke intenzívnej starostlivosti,“ povedal jej brat Toddy Fisher agentúre Reuters. Žiadne ďalšie detaily neposkytol s tým, že všetky informácie má zatiaľ od asistentky svojej sestry.

Šesťdesiatročnej herečke sa srdce zastavilo pätnásť minút pred pristátím lietadla, informoval portál TMZ. Na palube bol medzi pasažiermi aj zdravotník, ktorý jej poskytol prvú pomoc.

Po pristátí lietadla v piatok o deviatej hodine večer nášho času ju začali oživovať záchranári, ktorí jej pulz nahmatali až po pätnástich minútach. Herečku potom okamžite previezli do nemocnice v Los Angeles. 

Carrie Fisherová sa v súčasnosti venuje písaniu kníh a infarkt dostala počas letu z Londýna, kde ukončila turné na podporu svojej poslednej knihy. V Hviezdnych vojnách si zahrala po boku Harrisona Forda a Marka Hamilla. Minulý rok sa objavila aj v siedmej epizóde Hviezdne vojny: Sila sa prebúdza. Nedávno skončila natáčanie ôsmej epizódy, ktorá má byť v kinách uvedená budúci rok.