Los Angeles 10. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Invision-Andy Kropa)
 
Britsko-austrálska herečka a speváčka Olivia Newton John v nedeľu oznámila, že sa znova lieči na rakovinu. Nádorové ochorenie jej v minulosti diagnostikovali už dvakrát, informovala v pondelok agentúra AP.

Na snímke Olivia Newton-John

V roku 1992 jej zistili rakovinu prsníka. Počas liečby sa stala podporovateľkou včasných mamografických vyšetrení. Ochorenie sa jej vrátilo v roku 2013.
Štvornásobná víťazka ceny Grammy oslávi 26. septembra 70 rokov. V spravodajskom programe Sunday Night v austrálskej televízii Seven povedala, že lekári jej ešte v roku 2017 opäť našli nádor, ktorý metastázoval do spodnej časti chrbta.
Herečka známa z muzikálu Pomáda má za sebou chemoterapiu a zo stravy vylúčila cukor. Využíva aj prírodné metódy liečby a podľa vlastných slov sa jej darí dobre. Na zmiernenie bolesti používa olej z konope získaný z marihuany, ktorú v Kalifornii pestuje jej manžel.
“Verím, že znova zvíťazím,” povedala Newton John. Herečka dúfa, že Austrália, kde strávila detstvo, zlegalizuje marihuanu na lekárske účely. V súčasnosti žije v Kalifornii spoločne s manželom Johnom Easterlingom.
 
Príspevok Hviezda z Pomády Olivia Newton John po tretí raz bojuje s rakovinou zobrazený najskôr Hlavné správy.