Britský herec Kit Harington známy svojou rolou Jona Snowa v Hre o tróny, bude hrať pravdepodobne v blockbusteri filmového štúdia Marvel, oznámil to portál Deadline. Zdroj portálu oznámil, že herec bude jedným zo superhrdinov komiksov Marvel a pripojí sa k jednej z filmových franšíz

Na snímke herec Kit Harington

Harington túto informáciu nekomentoval.

Detaily môžu byť oznámené po ročnej výstave D23 Expo (D23 je klub fanúšikov štúdia Disney red. rozn.), na ktorej uvedú tento víkend svoje projekty Marvel, Disney ale aj iné štúdia.

Jedno z hlavných tajomstiev finále Hry o tróny

Minulý týždeň tvorcovia Hry o tróny zverejnili na internete scenár záverečnej série. V opise jedného hrdinu bola odhalená záhada jednej z najmenej jasných epizód finále.

V poslednej sérii ôsmej sezóny zabije Jon Snow Daenerys Targaryens pomocou dýky, keď ho bozkáva. Potom vidí Drogon, jej drak, mŕtvu pani, a vychrlí oheň, avšak nie na Jona, ale na Železný trón, o ktorý usilovala Daenerys. Trón sa roztaví a potom Drogon odletí aj s telom svojej pani, a nechá Jona nažive.

Fanúšikovia seriálu sa nezhodli v názore, prečo nezabil drak vraha svojej pani. Niektorí si myslia, že toto mýtické monštrum malo vysoké IQ a považovalo železný trón za symbol túžby po moci, preto ho spálil. Iní si myslia, že Drogon objavil súvislosť medzi dýkou v tele Daenerys a mečmi, z ktorých bol vyrobený trón a rozhodol, že na jeho pani zaútočil kus nábytku.

Po zverejnení scenára na internete vyšlo najavo, že žiaden variant nebol správny. V epizóde sa uvádza, že Drogon náhodou spálil trón v záchvate hnevu.

Zdroj