Džizan 19. júla 2018 (HSP/NewInform/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Portál NewInform prináša informácie o tom, ako sa šiítski jemenskí Huthiovia úspešne pohybujú v posledných týždňoch na území Saudskej Arábie. V posledných dňoch Houthiovia zlikvidovali horský opevnený bod saudskej armády v saudskej provincii Džizan a len veľmi málo prosaudských žoldnierov sa zachránilo útekom.

Snímka z videa

Saudi, stredoveký a tmársky vahábistický režim, v ktorom sú ženy považované za menejcenné bytosti sa evidentne teší sympatiám mainstreamu, pretože mainstream Saudov, vazalov USA a Izraela zásadne nekritizuje. Šiítski a proiránski Houthiovia z Jemenu však vedia o Saudoch, ktorí zaútočili vojensky pred niekoľkými rokmi na Jemen svoje a tvrdo ich likvidujú, pretože len sila je reč, ktorej Saudi rozumejú.
Podľa informácií portálu Almasdarnews Houthiovia drzo zaútočili na saudskú horskú pevnosť v saudskej provincii Džizan. Ukazuje sa, že Saudi nedokážu chrániť svoje územie pred infiltráciou zo strany jemenských Houthiov. Oporný bod saudských vojakov na hore Al Doud sa stal terčom útoku jemenských Houthiov, v boji Houthiovia zlikvidovali 10 saudských žoldnierov.
Saudská armáda nemá vysokú kvalitu, v krajine pôsobí množstvo cudzích žoldnierov, aj z krajín Latinskej Ameriky. Vražedná horúčava však výrazne znižuje bojový potenciál  cudzokrajných žoldnierov, nezvyknutých bojovať v takýchto tvrdých podmienkach. Houthiovia nemajú k dispozícii žiadne letectvo a majú len minimum ťažkých zbraní, veľkú časť výzbroje jemenských Houthiov tvoria koristné zbrane. Jemenčania však v boji uprednostňujú ruské zbrane, ktoré veľmi dobre znášajú tvrdé klimatické podmienky, koristné americké zbrane väčšinou predávajú na čiernom trhu a získavajú tak ďalšie financie potrebné k vedeniu bojových operácii.
Každý svoj úspech jemenskí Houthiovia korenia radostným preklínaním veľkého Satana (USA) a malého Satana (Izrael).  V boji proti Satanovi držia palce Houthiom aj mnohí nemoslimovia.
 
Video

 
Príspevok Huthiovia zlikvidovali horskú základňu saudských síl v Džizáne zobrazený najskôr Hlavné správy.