Panama City 12. októbra (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Gerald Herbert)
 
Záplavy postihli aj dve najväčšie mestá Charlotte a Raleigh alebo univerzitné mesto Chapel Hill

Na snímke trosky domov a lodí po vyčíňaní hurikánu Michael v Mexico Beach na Floride

Hurikán Michael zanechal v americkom štáte Severná Karolína viac ako 530-tisíc domácností bez elektriny. Kancelária guvernéra Roya Coopera potvrdila, že výpadky sa týkajú najmä centrálneho regiónu Piedmont, kde v dôsledku vetra s rýchlosťou 60 metrov za hodinu popadali stromy. V niektorých častiach spadlo až 18 centimetrov zrážok. Záplavy postihli aj dve najväčšie mestá Charlotte a Raleigh alebo univerzitné mesto Chapel Hill. V Piedmonte a takisto v horských oblastiach museli vykonať desiatky evakuácií a iných záchranných prác.
Úrady takisto informovali, že Michael odrezal od elektriny aj najväčšiu psychiatrickú nemocnicu v meste Chattahoochee v štáte Florida. Zariadenie v súčasnosti funguje na záložných generátoroch. Helikoptéra na miesto priviezla vodu a jedlo, keďže pád stromu počas búrky poškodil vodovodné potrubie. V centre sa nachádza takmer tisíc pacientov a viac ako 300 členov personálu, ktorým prišlo na pomoc 50 kolegov z dvoch iných zariadení. Niektoré okolité cesty sú takisto zablokované.
 
Príspevok Hurikán Michael zanechal v Severnej Karolíne vyše 530-tisíc domácností bez elektriny zobrazený najskôr Hlavné správy.