Miami/San Juan 22. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Carlos Giusti)

Hurikán si vyžiadal aj obete na životoch
Hurikán Maria si na karibskom ostrove Portoriko, ktorý je americkým zámorským územím, vyžiadal najmenej šesť obetí na životoch. Informovala o tom dnes agentúra AP. Ako uviedol predstaviteľ odboru pre verejnú bezpečnosť, úrady v Portoriku vedia o “ďalších možných úmrtiach”, nemôžu ich ale bezprostredne potvrdiť.
Na snímke zaplavené plantáže po vyčíňaní hurikánu Maria v meste Yabucoa v Portoriku

Bilancia šiestich obetí pochádza z troch samospráv. V meste Utuado zahynuli pod zosuvom pôdy tri osoby. Záplavy v Toa Baja si vzali dva životy a v Bayamóne zahynul jeden človek po zásahu panelom.
Hurikán Maria spôsobil na tomto ostrove obrovské škody. Jeho obyvatelia sa počas niekoľkých nasledujúcich týždňov možno až mesiacov musia pripraviť na život bez elektrickej energie.
Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) so sídlom v Miami dnes spresnilo, že stred hurikánu Maria sa aktuálne pomaly približuje ku karibským ostrovom Turks a Caicos. Prudké lejaky a silné vlnobitie začali bičovať severné pobrežia Haiti a Dominikánskej republiky.
Hurikán Maria sa aktuálne nachádza na treťom stupni hurikánovej škály. Sprevádza ho ustálený vietor s rýchlosťou 125 kilometrov za hodinu. Meteorológovia očakávajú, že v nasledujúcich dvoch dňoch by mal strácať na sile.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.