Florida 12. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Chris O’Meara)
 
Hurikán Michael spôsobil vážne škody základni vojenského letectva Tyndall v americkom štáte Florida, uvádza sa v správe vojenskej jednotky na Facebooku

Letecký pohľad na zničené domy po vyčíňaní hurikánu Michael

Vo štvrtok ráno zoslabol Michael na tropickú búrku. V dôsledku živelnej pohromy zahynulo minimálne šesť ľudí, potenciálne škody sa odhadujú na miliardy dolárov.
Podľa dostupných informácií živel poškodil každú budovu na území základne.
“Zóna obsluhovania lietadiel je spustošená. Každá budova bola vážne poškodená. Mnohé z nich sú úplne zničené. Hurikán úplne zničil prístaviska Tyndall,” uvádza sa v správe, ktorú zverejnili predstavitelia tohto vojenského objektu na Facebooku.
Aktuálne je základňa zatvorená, elektrina a základné komunikáčné prostriedky sú vyradené. Avšak podľa slov predstaviteľov vojenského objektu úrady rýchlo zareagovali na ich žiadosť, pomoc sa očakáva do piatkového večera.
Hurikán Michael zasiahol pobrežie severozápadne od mesta Mexico Beach na Floride v stredu cez deň. Rýchlosť vetra dosahovala až 250 kilometrov za hodinu. Podľa odhadov analytikov, ktoré uvádza televízna stanica Fox News, môžu hospodárske škody dosiahnu výšku približne 30 miliárd dolárov.
 
Príspevok Hurikán, ktorý vyčíňal vo Floride, spustošil základňu amerického letectva zobrazený najskôr Hlavné správy.