Havana 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carlos Giusti)

Hurikán Irma zasiahol dnes Kubu prudkým vetrom a vytrvalými zrážkami, zatiaľ čo ďalší hurikán Jose ohrozoval iné, už predtým ťažko skúšané ostrovy v Karibiku. Informuje o tom agentúra AP
Hurikán Irma udrel dnes silným dažďom a vetrom udrel na Kubu

Kubánske pobrežné mestá čelili vysokému príboju, ktorý vyvracal stromy, stĺpy elektrického vedenia a roznášal úlomky po uliciach. Cesty boli zablokované, podľa svedkov došlo okom hurikánu k zničeniu budovy jedného múzea.
Bezprostredné správy sa nezmieňujú o obetiach na životoch; živel si však v karibskej oblasti vyžiadal už najmenej 24 mŕtvych. Hurikán spôsobil značné škody na ostrovoch Svätý Martin, Svätý Bartolomej, Barbuda či Anguilla.
Mnohé z obetí hurikánu sa pokúsili utiecť zo svojich ostrovov na trajektoch alebo rybárskych člnoch. Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) dnes znížilo varovanie pre Barbudu a Anguillu. Riziko opadlo aj pre Antiguu.
V polovici dňa sa Irma nachádzala 100 kilometrov východne od mesta Varadero na severnom pobreží Kuby, rýchlosť vetra dosahovala 205 km/h. Jose bol 155 kilometrov severovýchodne od Záveterných ostrovov, mal rýchlosť 230 km/h.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.