Washington 13. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-NOAA via AP)
 
Hurikán Florence, blížiaci sa k východnému pobrežiu USA, zoslabol v noci na štvrtok na búrku druhej kategórie. Napriek tomu je však stále považovaný za životu nebezpečný a očakáva sa, že do oblasti v priebehu nasledovných dní prinesie silné zrážky. Informovala o tom agentúra AP.

Na satelitnej snímke spoločnosti GOES East z 11. septembra 2018 je hurikán Florence nad Atlantickým oceánom a smeruje na východné pobrežie USA

Búrkový systém sa v stredu večer okolo 23.00 h miestneho času (vo štvrtok 05.00 h SELČ) nachádzal približne 455 kilometrov juhovýchodne od mesta Wilmington, štát Severná Karolína, a pohyboval sa rýchlosťou 28 kilometrov za hodinu. Hurikán sprevádzal vietor s rýchlosťou už len 175 kilometrov za hodinu.
Národné stredisko pre hurikány (NHC) v Miami na Floride očakáva, že Florence prinesie do štátov Severná a Južná Karolína život ohrozujúce zrážky. Hurikán by mal zasiahnuť východné pobrežie USA vo štvrtok večer či v noci na piatok a neočakáva sa, že by dovtedy ešte viac zoslabol, priblížila agentúra DPA.
Americké úrady nariadili ešte v stredu evakuáciu do 1,7 milióna ľudí z oboch Karolín a Virgínie.
Guvernér Severnej Karolíny Roy Cooper uviedol, že silný vietor, ktorý sprevádza Florence, by mohol poničiť elektrické vedenia a vyvrátiť stromy a štát “pustošiť aj niekoľko dní”.
 
Príspevok Hurikán Florence zoslabol na druhú kategóriu; stále je extrémne nebezpečný zobrazený najskôr Hlavné správy.