Londýn 13. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nick Wass)

Hunter Biden 31. októbra odstúpi zo správnej rady čínskej spoločnosti BHR z dôvodu útokov zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom v nedeľu na svojej webovej stránke stanica BBC, ktorá dopĺňa, že Hunterov otec Joe Biden je Trumpov možný súper v budúcoročných prezidentských voľbách

Na snímke Huner Biden

Hunter Biden vo vyhlásení, ktoré sprostredkoval jeho právnik, oznámil, že 31. októbra odstúpi zo správnej rady spoločnosti BHR. Právnik takisto uviedol, že v prípade, ak jeho otca zvolia za prezidenta, Hunter Biden nebude pracovať pre žiadnu zahraničnú spoločnosť.

Trump vyzval Čínu a Ukrajinu aby Joea Bidena vyšetrovali v súvislosti s aktivitami jeho syna v oboch týchto krajinách bez toho, že by mal dôkaz o previnení.

Trump v júli ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského žiadal o vyšetrovanie svojho demokratického rivala Joea Bidena a jeho syna Huntera Bidena, ktorý bol členom správnej rady ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Burisma, s ktorou sa spájali korupčné praktiky.

Demokrati v americkom Kongrese sa domnievajú, že Trump pozastavil pomoc pre Ukrajinu, aby to mohol využiť pri nátlaku na Kyjev. Trumpove údajné snahy o diskreditáciu Bidena, jeho možného súpera v budúcoročných prezidentských voľbách, motivovali demokratov, aby v Kongrese iniciovali proces, ktorý by mohol viesť k ústavnej žalobe na prezidenta (impeachmentu). Trump tieto snahy opakovane spochybnil.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj