At Tanf 12. októbra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Thiqa News)

“Osobitný” prípad sa stal v južnej zóne deeskalácie v Sýrii: z Američanmi kontrolovanej zóny At Tanf vyšlo 600 bojovníkov a dostalo humanitárnu pomoc v obciach kontrolovaných spiacimi bunkami zakázanej organizácie an-Nusrat, oznámil novinárom v stredu tlačový hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.
Ilustračné foto

Podľa jeho slov už 2. – 3. októbra vyrazila organizovane v terénnych vozoch kolóna 600 bojovníkov, ktorí mali základňu v utečeneckom tábore Rukban, smerom na západ a po prekonaní 300 kilometrov vošli cez bývalé colné mesto Tafas na sýrsko-jordánskej hranici do južnej zóny deeskalace (provincia Dar’a).
“Zvláštnou zhodou náhod, prakticky v rovnakom čase s nimi do zóny deeskalace vošli tiež dve kolóny áut s medikamentmi a potravinami pre miestnych obyvateľov. Prvá kolóna s nákladom 30 ton prišla do obce Chadžimi, druhá s nákladom 60 ton do Kchelu, “poznamenal generál.
Celá humanitárnu pomoc a hlavne medikamenty boli vyložené a nachádza sa u bojovníkov, ktorí prišli z At Tanf, zdôraznil Konašenkov. Zároveň sú podľa informácií ministerstva obrany dané obce pod kontrolou spiacích buniek an-Nusrat.
“Teda tých 600 bojovníkov, ktorí prišli zo zóny v oblasti At Tanfu kontrolovanej USA, muselo buď s týmito bunkami o medikamenty a potraviny bojovať , alebo rokovať s nimi,” poznamenal zástupca vojenského úradu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.