Nürburg 2. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Thomas Frey)

Hudobný festival Rock am Ring, ktorý sa dnes za účasti desiatok tisíc hudobných nadšencov začal pri motoristickom okruhu Nürburgring, organizátori ešte pred vrcholom dnešného programu prerušili pre teroristické ohrozenie.
Na snímke účastníci festivalu

Nemecká polícia nariadila organizátorom, aby vyzvali návštevníkov na opustenie dejiska podujatia, informovalo internetové vydanie denníka Bild. Podľa rovnakého zdroja bude nasledovať prehliadka festivalového areálu policajnými zložkami.
Polícia v Koblenzi podľa tlačovej agentúry DPA medzičasom informovala, že dôvodom pre rozhodnutie sú konkrétne indície, na základe ktorých nemožno vylúčiť teroristické ohrozenie. Vyšetrovanie je v plnom prúde.
Z ampliónov sa ozývalo okrem iného aj vyjadrenie nádejí organizátorov, že festival bude môcť v sobotu riadne pokračovať.
Krajinská vláda Porýnia-Falcka existenciu možnej teroristickej hrozby potvrdila. Očakáva sa, že sa na mieste vyjadrí ešte v priebehu dnešných neskorých večerných hodín aj krajinský minister vnútra Roger Lewentz.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.