Praha 24. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Remiaš)
 
S veľkou pravdepodobnosťou ide o nový český rekord

Ilustračné foto

Lekári nemocnice v českom Krnove neverili vlastným očiam po tom, čo odobrali krv zranenému hubárovi, ktorého do nemocnice priviezla záchranka. Prístroj ukázal neuveriteľných 8,83 promile alkoholu v krvi, čo je s veľkou pravdepodobnosťou nový český rekord. Informuje o tom v pondelok český portál Novinky.cz.
Štyridsaťjedenročného muža, ktorý si pri návrate z lesa poranil členok, keď zle stúpil na vetvu, priviezla sanitka do nemocnice v sobotu popoludní. Muž utrpel komplikovanú zlomeninu v oblasti členku, ktorú bolo nutné riešiť operáciou. Lekár sa pacienta opýtal, či pil alkohol, pretože sa mu zdalo, že horšie artikuluje. “Muž priznal jeden a pol piva, ktoré vypil po úraze. V rámci predoperačného vyšetrenia sme mu nechali urobiť krvné odbery na prítomnosť etanolu v krvi. Po prepočítaní hodnôt sme zistili, že má pacient v krvi 8,83 promile alkoholu,” povedal ortopéd Jiří Stošek. Operácie sa muž preto dočkal až 24 hodín po prijatí do nemocnice, keď úplne vytriezvel.
Ako povedal hovorca krnovskej nemocnice Jiří Krušina, ktorý po podobných prípadoch pátral v dostupných archívoch médií, pacient prekonal traktoristu Milana Čurdu, ktorého pred rokmi zadržali policajti za volantom fekálneho vozidla. Ten vtedy nadýchal osem promile alkoholu. Svetový rekord podľa hovorcu drží Poliak Andrzej W. (45), ktorý nadýchal 12,3 promile po oslave s kamarátmi. Svetový rekord medzi ženami má Francúzka, ktorá mala po autonehode pri Nantes v krvi 11 promile alkoholu.
 
Príspevok Hubárovi V Českej republike namerali 8,83 promile alkoholu v krvi zobrazený najskôr Hlavné správy.