Bratislava 20. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Matthias Schrader)

Spoločnosť Huawei uviedla novú sériu 5G smartfónov Mate 30 bez nainštalovaných aplikácií Googlu, keďže čínsky technologický gigant čelí skutočnosti, že sa v tomto roku dostal na americký čierny zoznam firiem. Séria Mate 30, ktorú firma Huawei predstavila vo štvrtok v Mníchove, bude používať open-source verziu operačného systému Android spoločnosti Google. Informoval o tom portál cnbc. com

Na snímke nový čínsky smartfón Huawei Mate 30

Huawei však pre americké reštrikcie nemohol získať licenciu na najnovšiu verziu Adroidu. Znamená to, že nové telefóny nebudú mať inštalované hlavné aplikácie Googlu, ako sú Gmail, YouTube, Google Mapy a Obchod Play. Namiesto toho Huawei ponúkne svoje vlastné na Androide založené rozhranie nazvané EMUI10 a svoj vlastný obchod s aplikáciami. Podľa analytikov to pre Huawei vytvára nevýhodu oproti takým konkurentom, ako sú Samsung a Apple. “Neviem, koľko užívateľov urobí tak veľa kompromisov,” povedala vo štvrtok pre CNBC Annette Zimmermannová zo spoločnosti spoločnosti Gartner.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj