Po smartfóne U11 prišiel rad aj na jeho väčšieho, lepšie vybaveného aj krajšie vyzerajúceho súrodenca, ktorému pribudlo v názve znamienko plus. HTC U11+ dostal až 6-palcový Super LCD6 displej, pomer strán 18:9, podporu pre HDR obsah a rámiky okolo panelu opäť trošku schudli, takže rozmery konštrukcie aj napriek väčšej uhlopriečke príliš neporástli. A aby bolo niečo také možné, výrobca nemal inú možnosť, ako premiestniť biometrický snímač odtlačkov z prednej strany na zadnú. 
 

 
Hneď nad ním je umiestnený špičkový UltraPixel 3 snímač s rozlíšením 12 megapixelov, optickou stabilizáciou obrazu, nízkym clonovým číslom (f/1,7), špeciálnym UltraSpeed zaostrovaním a pomerne veľkými (1,4 µm) pixelmi, čo znamená, že sa do záberu dostane viac svetla. Na fotenie selfie zase slúži 8 megapixelový snímač s clonou f/2,0 a širokým uhlom pohľadu. To najzaujímavejšie tu ale predstavuje samotné telo s IP68 certifikáciou, ktoré možno stláčať, aby smartfón uskutočnil určitú akciu.
 
Hliníkovo-sklenú konštrukciu vybavili senzormi so schopnosťou rozpoznávať vyvinutú úroveň fyzického tlaku, vďaka čomu je horúca novinka HTC U11+, podobne ako starší model z prvej polovice tohto roka, obohatená o netradičný spôsob interakcie HTC Edge Sense. Keď ju stlačíme, môžeme tak spustiť určitú aplikáciu (napríklad fotoaparát) alebo špecifickú funkciu mobilného zariadenia. Možnosti sú tu celkom bohaté.
 
Zobraziť galériu 4 galeria
 
V útrobách tiká čipset Snapdragon 835, ktorému asistuje buď 4 alebo 6 GB operačná pamäť RAM. Súčasťou výbavy ale je aj žiadaný slot pre microSD kartu či veľká, až 3 930 mAh batéria s technológiou Quick Charge 3.0. Softvérovú stránku reprezentuje Android 8.0 Oreo s prepracovanou a rýchlou nadstavbou HTC Sense.
 
Na své si přijdou i majitelé prémiových sluchátek, pro které bude v balení připravena redukce z USB-C na klasický sluchátkový konektor. Novinkou jsou však posílené reproduktory HTC BoomSound Hi-Fi edition, které jsou nyní o 30 % hlasitější a nabízí ještě lepší dynamický rozsah a bohatší zvuk než u HTC U11. Samozřejmostí je podpora AptX a nyní se mohou milovníci hudby těšit i z podpory LDAC kodeku, která umožňuje pomocí bezdrátového BT připojení přehrávat 24bitové Hi-Res audio.
 
HTC U11+ sa začne predávať po boku dostupnejšieho HTC U11 life za zhruba 699 eur, čo je odporúčaná cenovka. A to od 20. novembra. Na výber bude navyše aj verzia v tmavom prevedení, ktorá má polo-priesvitnú zadnú stranu konštrukcie, takže možno vidieť zopár súčiastok.