Mexická federálna polícia potvrdila, že pri výbuchoch a následnom požiari bolo zranených celkove 72 ľudí vrátane troch mladistvých. Podľa vyjadrenia jedného zo zdravotn

Hrozivé zábery VIDEO, výbuch

Video

Televízne stanice zverejnili zábery zachytávajúce niekoľko silných explózií na trhovisku San Pablito, z ktorého stúpal mohutný oblak dymu. Veľká časť predajných stánkov bola zničená a nasadené zložky prehľadávajú ich trosky, keďže môžu byť pod nimi zavalení ľudia.

Niekoľko výbuchov na trhu

Mexická polícia vyslala to Tultepecu svoje špeciálne jednotky, aby pomáhali pri záchranných prácach, zatiaľ čo vyšetrovatelia generálnej prokuratúry pracujú na určení príčiny tragédie. V okolí trhoviska zasahovali aj vojaci, ktorí evakuovali ľudí z ohrozených budov. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto vyjadril prostredníctvom siete Twitter sústrasť rodinám obetí a zaželal zraneným skoré uzdravenie.

Niekoľko výbuchov na trhu

Koordinátor mexického úradu civilnej ochrany Luis Felipe Puenta uviedol pre stanicu Milenio, že situácia je stále nebezpečná a ľudia by sa nemali približovať k trhovisku na menej ako päť kilometrov, aby sa nevystavovali riziku a nebránili v práci pohotovostným zložkám. Tie podľa neho nemajú inú možnosť, ako nechať zvyšnú pyrotechniku zhorieť.

Niekoľko výbuchov na trhu

Na miesto nešťastia vyslali záchranárske tímy, zatiaľ čo sa hasiči snažili dostať pod kontrolu vyvolaný požiar. V okolí trhoviska zasahovali aj vojaci, ktorí podľa denníka Excelsior evakuovali ľudí z ohrozených budov.

Niekoľko výbuchov na trhu

Trh so zábavnou pyrotechnikou v Tultepecu je najznámejším v Mexiku, kde mnoho ľudí tradične odpaľuje delobuchy a ohňostroje aj na Vianoce či počas vítania nového roka. Podobné požiare a výbuchy tu zaznamenali aj v rokoch 2005 a 2006, keď boli zničené stovky predajných stánkov.

Niekoľko výbuchov na trhu

Niekoľko výbuchov na trhu

Niekoľko výbuchov na trhu