Svet 22. februára 2018 (HSP/pe/Foto: almasdarnews)
 
Grigorij Pavlodubov publikoval na portáli Politexpert článok, v ktorom sa venuje možnosti vypuknutia novej sýrsko-izraelskej vojny. Dôvodom sú vnútropolitické problémy Benjamina Netanjahua, ktoré môžu viesť v prípade dokázania viny (korupcia, podvody, ) k zatknutiu izraelského premiéra (vyhrocovaním situácie Netanjahu odvádza pozornosť od svojho prípadného trestného stíhania) a takisto existencia balistických rakiet Scud, ktoré majú k dispozícii členovia Hizballáhu. Informácie o raketách Scud a raste bojového potenciálu Hizballáhu priniesol libanonský denník Addiyar
Na snímke izraelská bojová stíhačka F-16

Podľa libanonského denníka sa situácia na Blízkom východe dramaticky vyostruje. Izrael je ochotný pod tlakom Benjamina Netanjahua začať vojenský konflikt s Libanonom a Sýriou, pretože sa obáva rakiet Hizballáhu. Niektoré zo Scudov majú až 500 kg hlavice a dokážu zničiť strategické ciele v izraelských mestách.
Netanjahu tvrdí, že má informácie od izraelskej tajnej služby o zvyšujúcom sa počte iránskych rakiet na území Sýrie. Irán otvorene podporuje libanonský šiítsky Hizballáh v jeho boji proti Izraelu, takže Izrael už nemôže beztrestne útočiť na libanonské ciele. Izraelci doteraz bez vypovedania vojny útočili na sýrskom či libanonskom území, po poslednom zostrelení izraelského vojenského lietadla sa aktivity Izraela nad sýrskym územím skončili.
Rusko reagovalo na izraelské tvrdenia o tom, že Izrael má právo na sebaobranu. Rusko neupiera Izraelu toto právo, Rusi však vyzvali Izrael aby prestal s náletmi na sýrskom území, ktoré sú v rozpore s medzinárodným právom. Takisto Rusi nereagovali ústretovo na Netanjahuovu žiadosť, aby Moskva prinútila Teherán zastaviť dodávky rakiet zem-zem členom Hizballáhu.
Podľa libanonského denníka Američania s nevôľou vnímajú posilnenie ruskej prítomnosti na Blízkom východe. Američania si neželajú ďalšiu eskaláciu konfliktu na Blízkom východe, ktorá by sa dotýkala Libanonu a Izraelu, v prípade ak bude Hizballáh útočiť na izraelské ciele raketami, majú podľa Američanov Izraelci právo vojensky zasiahnuť proti Sýrii, Libanonu či Iránu. Mnohí odborníci však vystríhajú pred veľkou vojnou, pretože takáto vojna by spôsobila Izraelu množstvo škôd.
Rusi a Američania majú podľa denníka Addiyar už jasne vymedzené oblasti svojich záujmov. Američania nelietajú do oblasti, kde sa nachádzajú ruské vojská, ruské lietadlá nelietajú nad oblasťami v severnej Sýrii, kde sú dislokované americké jednotky.