Bratislava 30. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Lalo R. Villar)

Kolumbijčan Rigoberto Urán (EF Education First) a Ír Nicolas Roche (Team Sunweb) predčasne skončili na tohtoročnej Vuelte, tradične záverečnom podujatí cyklistickej Grand Tour. Obaja sa zaplietli do hromadného pádu približne 90 km pred koncom štvrtkovej 6. etapy s cieľom na vrchole stúpania Ares del Maestart vo výške 1195 m

Na snímke írsky jazdec Nicolas Roche

Rozsah ich zranení zatiaľ nie je známy. Prestížne preteky v dôsledku pádu opustili aj Hugh Carthy (EF Education First) či Victor de la Parte (CCC Team). Informuje o tom aj špecializovaný portál Cyclingnews.

Skúsený Urán bol prvá voľba tímu EF Education First pre celkové poradie. Pred šiestou etapou bol na šiestom mieste celkového poradia s odstupom 59 sekúnd za lídrom a zároveň krajanom Miguelom Ángelom Lópezom (Astana). Bývalý prvý muž pretekov Roche bol ešte o priečku vyššie s mankom 57 sekúnd.

“Rigoberto Urán a Hugh Carthy museli odstúpiť z Vuelty vinou veľkého pádu počas šiestej etapy. Momentálne sú na ceste do nemocnice, kde sa podrobia vyšetreniam,” napísal tím EF Education First na twitteri.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj