Hromadná bitka medzi domácimi a migrantmi v Nemecku si vyžiadala šesť zranených, dvoch ťažko

Lipsko 16. januára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Portál Novinky.cz informuje o ďalšej udalosti, keď sa miestni obyvatelia nepohodli s migrantmi a vyvrcholilo to až bitkou s nožmi. Šesť ľudí utrpelo zranenia, z toho dvaja vážne po bodnutiach do stehien pri hromadnej bitke v noci na sobotu medzi migrantmi a mladými Nemcami. Bitke predchádzala hádka medzi oboma skupinami v parku pred stanicou v meste Wurzen neďaleko Lipska v spolkovej krajine Sasko. Správu pôvodne priniesol denník Leipziger Volkszeitung.

Ilustračné foto

Podľa správ polície sa incident začal v parku, kde sa dve menšie skupiny pustili do pästných výmien, následne údajne dvaja Nemci zamierili do ubytovne pre uchádzačov o azyl na ulici Dresdner Strasse, búšili do dverí a rozbíjali okná. Dvanásť obyvateľov zariadenia potom zaútočilo na mladíkov nožmi, palicami a stoličkami. Z doterajšieho stanoviska polície nie je jasné, z ktorých krajín migranti pochádzali.

V mestečku nastala panika a miestni obyvatelia, približne 30 ľudí sa vybralo pomôcť skupine mladíkov pred ubytovňu. Eskalujúce napätie ukončil približne po hodine až príchod asi 40 policajtov povolaných z Lipska. Ďalšie vyšetrovanie má objasniť, čo bitku vyvolalo, oznámila polícia.

“Zatiaľ nie je jasné, či násilnosti majú rasistický podtext,” informoval policajný hovorca Andreas Loepki.
Ubytovňa vo Wurzen zažila policajnú operácii aj v lete minulého roka, keď ju obliehalo asi sto miestnych. Stalo sa tak potom, čo migranti napadli dvoch obyvateľov mesta.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)