Bratislava 11. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)
 
Opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) v poslednej dobe čoraz agresívnejšie vystupuje v médiách a kritizuje všetko, čo súvisí so súčasnou vládnou koalíciu. Anton Hrnko z SNS však Galkovi pripomenul časy, keď on riadil rezort obrany, s ktorým sa v tom čase spájalo viacero pochybností a káuz.

Na archívnej snímke z roku 2010 bývalý minister obrany a súčasný poslanec Národnej rady Ľubomír Galko (SaS)

Anton Hrnko uviedol, že našťastie už Galko nezastáva exekutívnu funkciu v silových zložkách. “Už sú preč tie časy, keď bol chrobák Truhlík – Galko vyšetrovateľom, prokurátorom, sudcom a spravodajským analytikom v jednej osobe. Už sú preč tie časy, keď odpočúvanie navrhoval, schvaľoval a vyhodnocoval. Chvalabohu, už sú preč tie časy, keď sa v rezorte obrany nakupovalo nepotrebné a predávalo strategické.”
Na sociálnej sieti napísal, že v súvislosti s Ľubomírom Galkom, bývalým šéfom rezortu obrany, sa často hovorí o jeho kauzách – “o pneumatikách, samopaloch, tankoch a odposluchoch treba hovoriť stále dookola.” To boli podľa slov Hrnka činy “chrobáka Truhlíka – Galka”, keď sa dotýkal výkonu moci. “To boli činy, ktoré odkryli jeho obchodníckeho ducha, poukázali na jeho pokrivený charakter a absolútne diletantstvo. O kapitalizácii tragédií a vyvolávaní ničotných senzácií tu už ani z úcty k ľuďom nebudem písať.”

“Dnes sa chrobák Truhlík – Galko rozhodol, že sa opäť postaví do pozície trojjediného a rozhodol sa byť žalobcom, sudcom a katom. Urobil tak podľa všetkého pre to, aby zakryl blízke prepojenia svojho straníckeho šéfa na Kočnera, ku ktorému pán Sulík chodil na doučovania z politiky domov, do jeho asi mafiánskeho hniezdočka,” uviedol na Facebooku Hrnko.
Na toto svoje politické divadielko, ktoré asi malo prekryť spojenie Kočner – Sulík, sa podľa Hrnka pokúšal zneužiť Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť. “Prostredníctvom tohto výboru odvolával generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva obrany Slovenskej republiky. Tento nápad bol rovnako scestný, ako je scestný celý pán “odborník” zo strany “odborníkov”. Chrobák Truhlík – Galko však pozabudol, že brannobezpečnostný výbor nemá kompetencie, ktoré tento “odborník” na všetko dnes chcel, aby mal. Tomuto “odborníkovi” z Kauflandu chcem odkázať, že brannobezpečnostný výbor je kolektívny výbor, a tak aj rozhoduje. Nie je ani žalobcom, ani sudcom a ani katom. Je výborom Národnej rady Slovenskej republiky.”
“Čo všetko sa ešte o straníckom šéfovi tohto mimoriadne nekompetentného a krivého človeka dozvieme, keď sa rozhodne Kočner rozprávať? Nevedno. Keď si spomeniem na video, kde sa radili spolu o tom, kto bude generálny prokurátor, by to mohlo byť veľmi zaujímavé. A kam až bude ochotný chrobák Truhlík – Galko zájsť?,” uzavrel podpredseda SNS Anton Hrnko.

 
 

 
 
Príspevok Hrnko pripomenul kauzy “chrobáka Truhlíka – Galka” zobrazený najskôr Hlavné správy.